Przejdź do treści

Test, recenzja i rozpakowanie dekodera UBISHENG X00176OW4J

ROZPAKOWANIE I PIERWSZE WRAŻENIA – UBISHENG X00176OW4J

Produkt dostajemy w kartonowym opakowaniu w niebiesko-białej kolorystyce. Pudełko nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale można uznać je za estetyczne. Żaden element jednak nie jest w języku polskim.

W zestawie dostajemy pilot wymagający zasilania 2xAAA (baterie nie dołączone) oraz kabel HDMI, co akurat jest miłym zaskoczeniem. Zasilacz, a właściwie kabel zasilający jest zintegrowany z urządzeniem i jest dość krótki, co utrudnia ułożenie urządzenia w pożądanym przez nas miejscu.
Oczywiście wszystko w zestawie jest zapakowane w folię lub oklejone folią zabezpieczającą.

Po wzięciu dekodera w dłoń mamy wrażenie względnej solidności, urządzenie jest metalowe, wagowo nie jest wydmuszką. Na froncie jest niewielki wyświetlacz wskazujący oglądany kanał oraz tryb stand-by.
Obok wyświetlacza znajduje się port USB umożliwiający podłączenie naszego nośnika z danymi do odtwarzania. Na tyle natomiast mamy standardowy zestaw złącz, czyli HDMI oraz złącze Euro, złącze do podłączenia anteny, a także port Ethernet.
Tuż obok wejścia antenowego widzimy port Coaxial oraz ANT OUT.
Pilot niczym się nie wyróżnia, klawisze są całkiem przyjemne. Na pilocie nie ma umieszczonego logotypu producenta.

SPECYFIKACJA I CODZIENNE UŻYTKOWANIE – UBISHENG X00176OW4J

Producent wyposażył urządzenie w standard DVB-T2/HEVC H.265. Posiada menu w języku polskim, wygląd menu jest raczej standardowy i mam wrażenie, że już gdzieś podobny widzieliśmy. Dekoder umożliwia wyświetlanie obrazu w 1080p, jednak w oczy rzucają się piksele, więc można zaryzykować stwierdzenie iż jest to wartość interpolowana.
Poza tym zakres funkcji jest standardowy i łudząco podobny do tych z innych urządzeń w tej klasie, a więc mamy możliwość odtwarzania multimediów ze swojego nośnika USB, połączenia się z Internetem przez kabel Ethernet. Menu sugeruje także, że urządzenie obsługuje WiFi, ale anteny w zestawie brak a bez niej żadna sieć nie jest wyszukiwana.
Możemy sortować kanały według naszych preferencji, ustawiać nagrywanie na nośnik zewnętrzny.

Dekoder wyszukał wszystkie kanały bezbłędnie, łącznie z tymi obsługiwanymi wyłącznie internetowo. Przełączanie między kanałami odbywa się płynnie, bez spowolnień dźwięku i obrazu. Oczywiście możemy zwiększać i zmniejszać głośność telewizora za pomocą pilota dekodera, jednak zakres tej regulacji mógłby być większy.
Dodatkowo możemy przeglądać telegazetę oraz włączyć napisy w języku polskim, a więc urządzenie spełnia podstawowe funkcje potrzebne do codziennego użytkowania.
Producent nie zamieścił szczegółowej specyfikacji ani na pudełku, ani w instrukcji.

FUNKCJE DODATKOWE – UBISHENG X00176OW4J

Tak jak w podobnych urządzeniach tego typu dodatkową funkcją tego urządzenia jest dostęp do Internetu oraz odtwarzanie naszych multimediów z nośnika USB.
Nie ma tutaj poza tymi zbyt wiele innych funkcji, o których należałoby wspomnieć.

PODSUMOWANIE – UBISHENG X00176OW4J

Podsumowując: urządzenie jest przeciętne, działa responsywnie, jednak jakość wyświetlanego obrazu pozostawia wiele do życzenia. Nie jest jednak to najgorsze urządzenie z jakim do tej pory miałam do czynienia.
Można więc stwierdzić, że nada się dla mało wymagających użytkowników lub osób posiadających stary typ telewizora, gdyż wtedy nie będzie widać strat w jakości obrazu.

Plusy:

✅ metalowa obudowa dekodera,
✅ w pełni spolszczone menu,
✅ kabel HDMI w zestawie,
✅ responsywne działanie,
✅ możliwość obsługi Internetu i multimediów.


❌ pudełko bez opisanej specyfikacji,
❌ brak instrukcji w języku polskim,
❌ jakość obrazu,
❌ zakres regulacji głośności,
❌ brak anteny WiFi w zestawie.

Ocena w stosunku cena-jakość: 6.5/10Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *