Przejdź do treści

Test i recenzja dekodera DekoTV

Aktualizacja: 09.03.2022

Test i recenzja dekodera DekoTV
ROZPAKOWANIE I PIERWSZE WRAŻENIA – DekoTV

Dekoder dociera do mnie w ładnym, dobrze jakościowo wykonanym kartonie, na którym widać logo producenta oraz wszystkie informacje o specyfikacji w języku polskim. W zestawie dostajemy urządzenie, pilot, instrukcję w języku polskim oraz HDMI, co jest miłym zaskoczeniem i pomoże z pewnością zaoszczędzić kilka złotych na dokupieniu kabla osobno.
Dekoder pozytywnie zaskakuje już na pierwszy rzut oka, widać dbałość producenta o szczegóły, chociażby po zaprojektowanym logo i doborze kolorów.

Po podłączeniu urządzenia do zasilania oraz telewizora widzimy wyświetlacz na frontowym panelu oraz na chwilę podświetlający się port Ethernet.
Całość w porównaniu z konkurencją wygląda rewelacyjnie.

SPECYFIKACJA I CODZIENNE UŻYTKOWANIE – DekoTV

Dekoder obsługuje standard DVB-T2 HEVC/H.265. Ponadto oferuje usługi multimedialne z nośnika USB oraz dostęp do telewizji internetowej i YouTube po podłączeniu go do Internetu. Posiada złącze Euro oraz HDMI do połączenia z telewizorem oraz złącze antenowe i port Ethernet.
Nie ma problemu z wyświetlaniem obrazów w formacie JPEG, PNG oraz odtwarzaniem muzyki w formacie MP3.

Menu zarządzania multimediami

Bezproblemowo wyszukał wszystkie kanały za pierwszym razem na antenie pokojowej stojącej na wysokości około 2 metrów skierowanej do okna. Ponadto wyszukiwanie kanałów trwało minimalnie krócej, niż w innych dekoderach.
Samo menu główne również pokazuje, że mamy doczynienia ze sprzętem lepszej jakości. Jest dopracowane, nie ma pikselozy, jest podzielone na kategorie. Poruszanie się po menu jest intuicyjne i proste, nie zdarzyło mi się wybrać jakiejś funkcji przez przypadek. Dobór szaty graficznej jest przyjazny dla oka, czcionka jest wyraźna i czytelna. Wybór danej funkcji jest zatwierdzany przez ramkę okalającą dany wers w menu.

Tuner ma możliwość wyświetlania napisów na osób niesłyszących. Ich czcionka jest czytelna, nie ma problemu z ich wyświetlaniem, również z polskimi znakami. Wyświetla także bezproblemowo telegazetę.

Przełączanie kanałów trwa około 2 sekundy, nie ma przycinania dźwięku ani pikselozy obrazu po zmianie kanału. Lista kanałów także jest czytelna, usytuowana po lewej stronie ekranu, więc większość ekranu widzimy w trakcie przeglądania listy.
Tabela EPG czyli program telewizyjny również jest czytelny i całkiem przyjemny dla oka.
Mamy możliwość wyświetlenia informacji o sile i jakości sygnału, co pomoże nam ustawić antenę tak, aby kanał był odbierany z największą mocą.

FUNKCJE DODATKOWE – DekoTV

Dodatkowymi funkcjami są tutaj, jak w każdym innym modelu, odtwarzanie multimediów z naszego nośnika USB oraz dostęp do Internetu. Różnica jest jednak taka, że w dekoderze DekoTV te funkcje działają bezbłędnie, nie zauważyłam problemów z odtworzeniem swoich plików.
Nawigowanie po nich jest tak samo proste jak nawigowanie po menu.
Można ustawić timery oraz nagrywanie na nośnik zewnętrzny. Funkcje te działają również poprawnie.

Ponadto pilot dołączony do zestawu jest programowalny, oznacza to, że możemy obsługiwać DekoTV i nasz telewizor jednym pilotem.

Instrukcja programowania bezpośrednio na pilocie DekoTV
Pilot DekoTV

Podsumowanie – DekoTV

Podsumowując: na chwilę obecną jest to najlepszy wybór w tej cenie. Menu jest ładne i czytelne, po uruchomieniu wita nas logo producenta, które również jest estetycznie zaprojektowane. Nie ma żadnych problemów z obsługą dekodera, obraz jest wyświetlany w odpowiedniej dla telewizora rozdzielczości lub skalowany w górę, jeśli mamy do czynienia z kanałami HD a nasz TV tego nie obsługuje. Nie zacina się, nie powoduje problemów z codziennym użytkowaniem. Podłączasz i oglądasz.
Biorąc pod uwagę wszystkie elementy urządzenia i jego użytkowanie – zdecydowanie sprzęt warty uwagi i polecenia.

Pilot jest bardzo przyjemny w użytkowaniu, jest programowalny, przez co można obsługiwać nim jednocześnie dekoder i telewizor.
No i jak widać na załączonych zdjęciach nawet mój wybredny kot wybrał ten model 😉

Plusy:

✅ ładne, czytelne menu,
✅ wysoka jakość odbioru
✅ kabel HDMI w zestawie
✅ bezproblemowa obsługa,
✅ bezbłędne wyszukiwanie kanałów (czuła głowica)
✅ możliwość połączenia z Internetem – obsługa YouTube, IPTV i pogody 
✅ obsługa teletekstu
✅ obsługa filmów z napisami
✅ metalowa obudowa
✅ wygodny pilot z dużym zasięgiem 

❌ jeden nie spolszczony element menu (gdy wywołamy funkcję YouTube bez połączenia z Internetem)
❌ dość krótki kabel zasilający,
❌ brak anteny WiFi w zestawie – dostępna w zakupie osobno


Test i recenzja dekodera DekoTV:
Ocena w stosunku cena-jakość: 9/10!

CHCESZ KUPIĆ TEN DEKODER?

Sprawdź cenę dekoTV

21 komentarzy do “Test i recenzja dekodera DekoTV”

 1. Zakupiłem ten dekoder DEKOTV na allegro w cenie 129 zł teraz widzę że cena poszła ostro w górę. Obraz żyleta , nie ścina , proste intuicyjne menu , mały lekki , nie grzeje się . Super pilot programowalny bez problemu sparowałem z pilotem samsunga. Z zakupu jestem zadowolony. Adapter dedykowany WiFi USB ma być na dniach czekają na dostawę taką uzyskałem odpowiedź.

  1. Zgadzam się z opinia jest to jeden z lepszych dekoderów w metalowej obudowie ,znalazłem stary adapter WIFI z ponad 6-ciu lat i działa b.dobrze , a co ciekawe ruter jest na 2 p wykrywa automatycznie w 2 sekundy chip to 5370 bez anteny, podobny do myszki bsp.

   1. Wszystko ok ale pare minusow by sie znalazlo: jedno usb czyli jak jest na wifi to nie ma gdzie podlaczyc dysku lub pendriva.
    Wejscia antenowe in i out b.blisko siebie co uniemozliwia podlaczenie zasilacza antenowego i wyjscia z gniazda antenowego na telewizor by moc korzystac rowniez z sygnalu antenowego gdzie sygnal jest mocniejszy niz z dekodera.
    Youtube to calkowita porazka. Korzystanie wiecej niz z jednej funkcji w tym samym czasie niemozliwe. Reszta jest ok.

 2. Niedawno zakupiłam owy dekoder i naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem! Mieszkam na wsi, gdzie często przy starym dekoderze miewałam problemy z odbieraniem kanałów (częste przerwy w sygnale) na DEKOTV nie mam takich problemów, mogę oglądać swobodnie wszystkie swoje seriale. Dodam że korzystam z anteny pokojowej w dodatku dość starej. Pilot ma dość duże oraz przyjemne przyciski co ułatwia mi obsługę dekodera.

  1. Np. Ładny test jest zrobiony dla dekodera Enerwell. Dlaczego te tańsze, bez dodatkowych funkcji takie testy na wizji mają, a te niby lepsze nie? Co z nimi nie tak? Od razu zapala się żarówka, że te funkcje wcale nie działają i lepiej tego nie pokazywać

 3. Mimo dobrze ustawionego połączenia poprzez WI FI oraz regionu POLSKA często wywala komunikat w języku angielskim że ten materiał jest zablokowany w tym regionie.

 4. Witam. Czy po przejściu dekodera w stan czuwania jest wyświetlany zegar? Czy załączając dekoder do pracy automatycznie załącza się telewizor?

 5. Czy po drugim naciśnięciu przycisku info na pilocie, wyświetla się okienko z informacją o aktualnie oglądanym programie (opis, rok, obsada itp.) czy tylko okienko z siłą i jakością sygnału?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *