Przejdź do treści

TEST I RECENZJA NOWEGO DEKODERA DVB-T2 – DEKOTV PRO 2

ROZPAKOWANIE I PIERWSZE WRAŻENIA – DEKOTV PRO 2

Dekoder dociera do mnie w ładnym, dobrze jakościowo wykonanym kartonie, na którym widać logo producenta oraz wszystkie informacje o specyfikacji w języku polskim. Zostało przeprojektowane względem modelu PRO. W zestawie dostajemy urządzenie, pilot, instrukcję w języku polskim oraz kabel HDMI i baterie do pilota.

Względem modelu PRO jedyną różnicą jest to, że PRO 2 posiada dwa porty USB, więc możemy jednocześnie podłączyć antenkę WiFi oraz dysk zewnętrzny.

Jakość wykonania jest niezmienna – wszystko jest solidne, w metalowej obudowie, z czytelnym wyświetlaczem i bardzo dobrym pilotem. Działanie także praktycznie się nie zmieniło, ale po krótce opiszę to standardowo jak do tej pory.

Od recenzji DekoTV producent wydał już kilka aktualizacji oprogramowania, które poprawiły kilka błędów. Oznacza to, że firma prowadzi prokliencką strategię i możemy liczyć na szybkie rozwiązanie problemu. Sam proces aktualizacji jest bardzo prosty i wyjaśniony krok po kroku na stronie producenta.

Pilot jest tą samą konstrukcją, co w przypadku poprzednika. Jest programowalny, posiada wygodne i dobrze rozlokowane przyciski. Jest odpowiednio wyważony, wykonany z plastiku niezłej jakości więc mamy wrażenie obcowania z produktem dobrej jakości. Zasięg jest również nienaganny. Usunięto z tyłu pilota instrukcję programowania przycisków.

SPECYFIKACJA I CODZIENNE UŻYTKOWANIE – DEKOTV PRO 2

Oprogramowanie standardowo posiada funkcję TimeShift oraz PVR po podłączeniu zewnętrznej pamięci USB.

Dekoder obsługuje standard DVB-T2 HEVC/H.265. Ponadto oferuje usługi multimedialne z nośnika USB oraz dostęp do IPTV i YouTube po podłączeniu go do Internetu. Posiada złącze Euro oraz HDMI do połączenia z telewizorem oraz złącze antenowe i RF LOOP.
Nie ma problemu z wyświetlaniem obrazów w formacie JPEG, PNG oraz odtwarzaniem muzyki w formacie MP3.

Urządzenie bezproblemowo wyszukało wszystkie kanały za pierwszym razem na antenie zewnętrznej. Posegregowało je według LCN.

EPG jest przejrzyste i posiada wszystkie informacje z poprzedniego DEKOTV. Ustawianie timera oraz PVR jest intuicyjne i działa jak należy.

Do sieci domowej możemy podłączyć się wyłącznie bezprzewodowo, adapter dostępny jest opcjonalnie i oddzielnie.

Tuner ma możliwość wyświetlania napisów na osób niesłyszących. Ich czcionka jest czytelna, nie ma problemu z ich wyświetlaniem, również z polskimi znakami. Wyświetla także bezproblemowo telegazetę.

Reszta funkcji działa bliźniaczo i tak samo dobrze jak na DEKOTV PRO oraz pierwszym modelu DEKOTV.

Dwukrotne naciśnięcie przycisku INFO wyświetla recenzje programu, a dopiero za trzecim kliknięciem wywoływane jest okno z siłą i jakością.

FUNKCJE DODATKOWE – DEKOTV pro 2

Dodatkowymi funkcjami są tutaj, jak w każdym innym modelu, odtwarzanie multimediów z naszego nośnika USB oraz dostęp do Internetu. Nie zauważyłam problemów z odtworzeniem swoich plików.
Nawigowanie po nich jest tak samo proste jak nawigowanie po menu.
Można ustawić timery oraz nagrywanie na nośnik zewnętrzny. Funkcje te działają również poprawnie.

Dzięki dwóm portom USB możemy mieć wpięty np. pendrive jednocześnie z anteną WiFi w drugim porcie.

IPTV, Pogoda i YouTube działają identycznie jak w poprzedniku.

PODSUMOWANIE – DEKOTV pro 2

Podsumowując: na chwilę obecną jest to nadal najlepszy wybór w tej cenie. Menu jest ładne i czytelne. Nie ma żadnych problemów z obsługą dekodera, obraz jest wyświetlany w odpowiedniej dla telewizora rozdzielczości lub skalowany w górę, jeśli mamy do czynienia z kanałami HD a nasz TV tego nie obsługuje. Nie zacina się, nie powoduje problemów z codziennym użytkowaniem. Firma DEKO trzyma poziom i każdy kolejny model jest tak samo dobry, jak poprzedni. Zachęcam do poprzednich recenzji aby dowiedzieć się więcej: DEKOTV PRO oraz DEKOTV, a także ich mniejszego brata – DEKOTV MINI.

Pilot jest bardzo przyjemny w użytkowaniu, jest programowalny, przez co można obsługiwać nim jednocześnie dekoder i telewizor.

Plusy:

✅ metalowa, solidna obudowa,
✅ czytelne menu w języku polskim,
✅ regularne aktualizacje oprogramowania,
✅ aplikacje internetowe i odtwarzacz multimedialny,
✅ kabel HDMI w zestawie,
✅ bardzo dobry, programowalny pilot.

❌ adapter WiFi dostępny wyłącznie osobno,
❌ pojedyncze problemy z wyświetlaniem filmów na YouTube,
❌ pojedyncze problemy z doczytywaniem się EPG,
❌ lekkie nagrzewanie się urządzenia.

Test i recenzja dekodera DekoTV PRO 2:
Ocena w stosunku cena-jakość: niezmiennie 9.5/10.

CHCESZ KUPIĆ TEN DEKODER?

SPRAWDŹ CENĘ DEKOTV PRO 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *