Przejdź do treści

Test Dekodera LTC – LXHDT203

ROZPAKOWANIE I PIERWSZE WRAŻENIA – LTC – LXHDT203

Pierwsza styczność z produktem jest naprawdę pozytywna – pudełko jest bardzo estetyczne, w całości w języku polskim z przejrzyście opisanymi funkcjami. Karton z jakiego jest wykonane jest sztywny, nie rozpada się podczas otwierania.


Po otwarciu pudełka ukazuje nam się dekoder z przytwierdzoną na stałe anteną WiFi, pilot oraz saszetkę z pochłaniaczem wilgoci. W zestawie nie ma instrukcji, ale podłączenie i obsługa jest bardzo prosta, więc nie uznaję tego za wadę.


Kabel zasilający jest przytwierdzony na stałe.


Pilot w dotyku jest przyjemny, nie jest ani za ciężki, ani za lekki. Wymaga zasilania 2xAAA nie zawartych w zestawie. Przyciski są czytelne, główne przyciski nawigacyjne są spore, więc nawet osoby z grubszymi palcami na pewno trafią bez problemu w odpowiedni przycisk. Są ogumowane. Na dole pilota znajduje się logo, a u góry dodatkowy klawisz umożliwiający sprawdzenie, czy pilot działa. Poza tym zestaw przycisków wydaje się standardowy.

Sam dekoder jest standardowych rozmiarów urządzeniem, z pewnością zmieści się pod telewizorem lub na półce w jego okolicy. Posiada przyciski Power, zmiany kanałów i regulacji głośności a obok wyświetlacz wskazujący obecny kanał lub godzinę w trybie stand-by. Tuż obok wyświetlacza znajduje się gniazdo USB obsługujące nośniki zewnętrzne z naszymi multimediami.

SPECYFIKACJA I CODZIENNE UŻYTKOWANIE – LTC – LXHDT203

Dekoder jest w standardzie DVB-T2 oraz DVB-T, H.265 HEVC. Zakres częstotliwości VHF to 170-230 MHz, natomiast częstotliwości UHF 470-860MHz. Posiada kodeki MPEG-1, MPEG-2MP@MP.HL, MPEG-4 AVC/H.265 HP@L4, WMA, AC3, AAC, Dolby Digital Plus. Obsługuje rozdzielczości do 1080p w formacie 4:3 lub 16:9. Wymaga zasilania 220-240V ~ 50-60Hz. Maksymalny pobór mocy urządzenia to <10 W. Działa w standardzie HDMI 1.3.


Dekoder posiada funkcję zatrzymywania i przewijania obrazu oraz funkcję programowania nagrań.
W codziennym użytkowaniu nie zauważyłam problemów. Dekoder poprawnie wyszukał wszystkie dostępne kanały na starej antenie pokojowej, podczas ich oglądania nie doświadczyłam zanikania obrazu czy dźwięku lub zrywania sygnału.


Urządzenie poprawnie wyświetla informacje o obecnie odtwarzanym programie, wskazuje również następny przewidziany. Poprawnie obsługuje przewodnik po programach (EPG).

Menu jest przejrzyste, utrzymanie w odcieniach koloru niebieskiego. Wędrowanie po nim jest proste – każdą wybraną opcję zatwierdzamy przyciskiem OK lub strzałką w prawo. Menu posiada kilka języków, w tym język polski.


Urządzenie podczas pracy lekko się nagrzewa, ale nie jest to temperatura, która powinna wzbudzać w nas obawy. Ponadto było u mnie uruchomione przez kilka godzin bez przerwy i umiejscowione na półce pod telewizorem.


Klawisze na samym dekoderze są responsywne, ich wciskanie wywołuje natychmiastowo pożądaną funkcję. Identycznie jest z przyciskami na pilocie. Samego pilota używa się przyjemnie, nie zdarzyło mi się abym musiała kilka razy wciskać dany przycisk. Zasięg pilota też uważam za poprawny – dekoder dobrze odczytywał, który klawisz wcisnęłam nawet z drugiego końca pokoju (około. 5m).


Poza tym urządzenie oferuje nam standardową jakość usług wraz z odtwarzaczem multimediów oraz WiFi, dzięki któremu mamy dostęp do youtube.


Po wywołaniu funkcji INFO na pilocie wyświetlają nam się informacje o kanale oraz sile i jakości sygnału.

FUNKCJE DODATKOWE – LTC – LXHDT203

Niezaprzeczalnie funkcją dodatkową jest wbudowane WiFi i możliwość oglądania YouTube, więc nawet osoby nie posiadające SmartTV mogą mieć jakąś jego namiastkę, dzięki temu dekoderowi.
Poprawnie wyszukuje wszystkie routery w mieszkaniu i bezproblemowo się z nimi łączy. W celu wpisania hasłą wyświetla całkiem przejrzystą klawiaturę ekranową.


Ponadto urządzenie posiada też złącze SCART więc wielbiciele starych telewizorów również będą mogli podłączyć dekoder do swojego wyświetlacza.


Dodatkowo możemy podłączyć nasz magazyn danych na USB i odtwarzać multimedia w formatach/kodekach zawartych w specyfikacji.


Z portem USB nie zauważyłam także żadnych problemów, urządzenia nie rozłączają się, wyświetlają się te pliki, które rzeczywiście są magazynowane na danym nośniku.

PODSUMOWANIE – LTC – LXHDT203

Podsumowując: dekoder w swojej klasie prezentuje się dobrze. Jako jeden z niewielu posiada zintegrowaną antenę WiFi, której nie trzeba dokupić osobno. Wykonanie urządzenia oraz pilota też nie wzbudza większych zastrzeżeń.
Na pewno samo opakowanie wzbudza w użytkowniku zaufanie do produktu. Jednym słowem – warto.

Plusy:

✅ przejrzyste menu w przyjaznej szacie kolorystycznej,
✅ przyciski na samym dekoderze w przypadku zagubienia pilota,
✅ przycisk na pilocie do sprawdzenia jego działania,
✅ wbudowana antena WiFi.

❌ słabej jakości pilot,
❌ lekkie nagrzewanie się urządzenia podczas długiej pracy,
❌ dziwne tłumaczenie menu (aczkolwiek czytelne i zrozumiałe)
❌ brak kabla HDMI w zestawie

Ocena: 7.5/10 w stosunku cena/jakość

CHCESZ KUPIĆ TEN DEKODER?

Sprawdź cenę LTC z WiFi – LXHDT203

3 komentarze do “Test Dekodera LTC – LXHDT203”

  1. Good morning, Ask if exist a most upgrade release software over LTC – LXHDT203 Set top Box.
    Actually the last release who I know is (Build date: 14/01/2021). Have you an URL address where is possible to download one new release software/firmware about this decoder?
    Thank you.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *