Przejdź do treści

TEST I RECENZJA NOWEGO DEKODERA DVB-T2 DEKOTV PRO

ROZPAKOWANIE I PIERWSZE WRAŻENIA – DEKOTV pro

Jak w poprzedniku, dekoder dociera do klienta w ładnie – spójnie z marką – zaprojektowanym opakowaniu. W całości opisane jest po polsku, z wyszczególnieniem najważniejszych parametrów urządzenia. Jedyną różnicą wizualną jest dopisek “PRO” na boku kartonu.

Zawartość również jest bliźniacza – otrzymujemy dobrze wykonany dekoder w metalowej obudowie, kabel HDMI; programowalny, wielokrotnie chwalony przeze mnie pilot oraz instrukcję obsługi w języku polskim.

Zawartość opakowania

Wszystkie elementy są fabrycznie zabezpieczone folią ochronną, łącznie z panelem przednim dekodera.

Jedyną i ważną różnicą między modelem PRO a zwykłym jest brak portu Ethernet w wersji PRO. Jest ona także o kilka złotych tańsza i nadal obsługuje adaptery WiFi na USB. Dzięki temu rozlokowanie portów z tyłu jest lepsze i osoby posiadające kątowy wtyk antenowy nie będą miały już problemu z wpięciem go. Poza tym są to urządzenia identyczne, tak samo dobrze wykonane i posiadające tę samą, bardzo czułą głowicę 78 dbm.

Widok tyłu – brak portu RJ-45
Wygląd panelu przedniego

Od recenzji DekoTV producent wydał już kilka aktualizacji oprogramowania, które poprawiły kilka błędów. Oznacza to, że firma prowadzi prokliencką strategię i możemy liczyć na szybkie rozwiązanie problemu. Sam proces aktualizacji jest bardzo prosty i wyjaśniony krok po kroku na stronie producenta.

Pilot jest tą samą konstrukcją, co w przypadku poprzednika. Jest programowalny, posiada wygodne i dobrze rozlokowane przyciski. Jest odpowiednio wyważony, więc mamy wrażenie obcowania z produktem dobrej jakości. Zasięg pilota również jest bardzo dobry, nie miałam problemów z nim problemów obsługując dekoder z drugiego końca dużego salonu. Na tyle pilota znajduje się instrukcja sparowania przycisków programowalnych.

Wygląd pilota
Instrukcja na tyle pilota

SPECYFIKACJA I CODZIENNE UŻYTKOWANIE – DEKOTV PRO

Urządzenie oczywiście spełnia wszystkie wymogi potrzebne do odbioru sygnału naziemnej telewizji DVB-T2 HEVC. Obsługuje kodek H.265, MPEG-4, MPEG-2, E-AC-3. Posiada bardzo czułą głowicę 78 dbm.

Dzięki zastosowanym wyjściom HDMI oraz Scart dekoder jest kompatybilny nawet ze starszymi generacjami telewizorów.

Oprogramowanie posiada funkcję TimeShift oraz PVR po podłączeniu zewnętrznej pamięci USB. Ponadto możemy z takiej pamięci odtworzyć multimedia w formatach AVI, MKV, MP3, JPG, BMP.
Wbudowana jest także aplikacja YouTube oraz IPTV. IPTV odtwarza listy kanałów w formacie .m3u.

EPG jest przejrzyste i posiada wszystkie informacje z poprzedniego DEKOTV. Nadal brakuje informacji o reżyserach i czasie produkcji, ale mamy nadzieję, że producent zaimplementuje to w następnych wersjach oprogramowania.
Ustawianie timera oraz PVR jest intuicyjne i działa jak należy.

Widok podstawowy EPG
Szczegóły programu w EPG
Programowalny timer

Do sieci domowej możemy podłączyć się wyłącznie bezprzewodowo, adapter dostępny jest opcjonalnie i oddzielnie.

Tak jak u poprzednika – zastosowane oprogramowanie, czyli jego wygląd i funkcjonalność mogą się podobać. Jest prawie w pełni spolszczone, pomijając aplikacje YouTube.
Możemy ustawić czas, w jakim dekoder ma działać i samoczynnie się wyłączać. Jest to przydatna funkcja dla osób zasypiających przed ekranem telewizora.

Jeśli chodzi o wyszukiwanie kanałów, przełączanie między nimi oraz ich edycję to tutaj również nie zaszły zmiany. Wszystko działa jak należy, tuner nie gubi sygnału, nie powstaje pikseloza. Sprawdzałam to zarówno na antenie pokojowej jak i zewnętrznej.

Wygląd listy kanałów

Przełączanie między kanałami trwa około 2 sekundy, jest to standard.

Dwukrotne naciśnięcie przycisku INFO wyświetla monit o jakości i sile sygnału. Ze strony producenta miłym byłoby wprowadzić w to miejsce wyświetlanie recenzji danego programu, a dopiero za trzecim kliknięciem wywoływanie okna z siłą i jakością.

Podczas kilkudniowego używania tego dekodera cały czas utrzymuje się u mnie wrażenie, że producent trzyma poziom i wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów. Sprawdziłam bowiem najnowszą wersję oprogramowania, która całkowicie zmieniła szatę graficzną. Teraz urządzenie wydaje się bardziej “smart”. Wygląda to dużo nowocześniej. Dodano również Miracast.

Najnowsze oprogramowanie nie powoduje problemów z użytkowaniem, wszystko odbywa się identycznie jak na starszych wersjach, zaryzykuję nawet stwierdzenie, że wyszukiwanie kanałów trwało minimalnie krócej.

Poniżej zdjęcia jak wygląda nowe oprogramowanie.

Każdy kto czytał recenzję DekoTV zna pozostałe jego właściwości.

FUNKCJE DODATKOWE – DEKOTV PRO

Tak samo jak DekoTV tuner został wyposażony w obsługę multimediów oraz aplikacje internetowe. W przypadku DekoTV PRO jeśli chcemy używać np. YouTube musimy wyposażyć się w adapter WiFi USB.

Również te funkcje działają bez zarzutu i śmiało można uplasować to urządzenie jako bardzo dobry odtwarzacz multimediów.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć więcej, odsyłam do recenzji DEKOTV.

Aplikacja pogodowa
Aplikacja YouTube

PODSUMOWANIE – DEKOTV pro

Dalej utrzymuję swoje stanowisko, że DEKOTV a teraz także DEKOTV PRO to najlepszy wybór w tej cenie. Posiada wszystko co potrzebne do prawidłowego działania, a nawet i więcej, ponieważ producent dba o klientów. Z racji, że to urządzenie bliźniacze, ocena pozostaje taka sama. Producent trzyma poziom i oby tak dalej.

Plusy:

✅ metalowa, solidna obudowa,
✅ bardzo dobry, programowalny pilot,
✅ kabel HDMI w zestawie,
✅ regularne aktualizacje oprogramowania,
✅ obsługa polskich napisów,
✅ wysoka jakość odbioru,
✅ czytelne menu w języku polskim,
✅ aplikacje internetowe i odtwarzacz multimedialny.

❌ adapter WiFi dostępny wyłącznie osobno,
❌ brak baterii do pilota w zestawie,
❌ pojedyncze problemy z wyświetlaniem filmów na YouTube.

Test i recenzja dekodera DekoTV:
Ocena w stosunku cena-jakość: 9,5/10!


CHCESZ KUPIĆ TEN DEKODER?

SPRAWDŹ CENĘ DEKOTV PRO

9 komentarzy do “TEST I RECENZJA NOWEGO DEKODERA DVB-T2 DEKOTV PRO”

 1. Witam serdecznie. Gdzie można zakupić Deko tv pro ? Z tego co widzę w ofercie pojawiają się na załączanych zdjęciach starsza wersja bez pro. Będę wdzięczny za odpowiedź i pomoc.
  ps. Bardzo świetne i przydatne testy i recenzje:)

 2. Gdzie można znaleźć dane techniczne, instrukcję i oprogramowanie do Dekotv Pro?
  Głowica o czułości 78 dBm…raczej nie jest bardzo czuła 🙂
  Jak działa i spisuje się Miracast, bardzo ciekawa funkcja i coś nowego w tego typu dekoderach.
  Czy można nagrywać jeden program i oglądać inny w ramach tego samego multipleksu?
  Czy dekoder obsługuje HDMI-CEC?

 3. Po wprowadzeniu w czerwcu nowego sygnału (Soft już wgrałem majowy) przestały się na kilku kanałach wyświetlać tytuły w info. Na innych raz są a raz nie? Podejrzewam że to nadawcy tych kanałów coś nie zdążyli? Bo jak jedni potrafią a inni nie? Lub pełen opis filmu jest a tytułu i godziny brak? Po za tym Wiadomości 24 straciły dźwięk równo od wprowadzenia nowego sygnału. Czekamy na wasze opinie?

 4. Pingback: Test Dekodera TELMOR TTBOX DVB-T2 H.265 HEVC - Ranking Dekoderów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *