Przejdź do treści

Test dekodera SET TOP BOX HD-911 T2 DVB T2 HEVC

ROZPAKOWANIE I PIERWSZE WRAŻENIA – HD-911 DVB-T2

Dekoder dostajemy w przeciętnej jakości opakowaniu, grafika na pudełku jest przeciętnej jakości, pokazuje samo urządzenie oraz jego najważniejsze funkcje. Sam tuner jest zafoliowany, pilot również.
Urządzenie jest niewielkie i lekkie. Pilot natomiast jest wręcz miniaturowy. Klawisze są zdecydowanie za małe i mało responsywne, aby włączyć urządzenie musiałam dwa razy wcisnąć przycisk Power, aby załapał. Dodatkowo gdy wyjęłam pilot z folii zauważyłam, że ma on niewielkie pęknięcie na jego szerokość między klawiszami oraz wypadł z niego kawałek plastiku. Podczas rozpakowania towarzyszył mi niestety zapach charakterystyczny dla towarów z Dalekiego Wschodu. Do zasilenia pilota potrzebujemy baterii 2xAAA nie załączonych do zestawu.

Moje pierwsze odczucia są wobec tego mieszane, bo nadal musimy brać pod uwagę cene.

SPECYFIKACJA I CODZIENNE UŻYTKOWANIE – HD-911 DVB-T2

Dekoder posiada oczywiście obsługę standardu DVB-T2 HEVC, H.265. Pozwala wyświetlać obraz do rozdzielczości 1080p. Obsługuje napisy w języku polskim, menu również jest spolszczone i można wybierać między innymi językami.
Na froncie znajduje się jedno złącze USB pozwalające podłączyć zewnętrzny nośnik z naszymi multimediami lub antenę WiFi, nie dodawaną niestety do zestawu. Urządzenie można podłączyć do telewizora za pomocą złącza HDMI v1.4a lub poprzez chinche.
Standardowo jak większość takich urządzeń mamy możliwość odtwarzania filmów z nośnika USB, zdjęć, muzyki.


Możemy sortować kanały według własnego uznania, dodawać do listy ulubionych. Skanowanie kanałów odbyło się bez problemów, poza jednym… Na mojej antenie inne urządzenia wyszukują wszystkie kanały bez błędów. Ten niestety wyszukał tylko 21. Próbowałam różne ustawienia anteny, skanowałam kilkukrotnie. Nie otrzymałam innego efektu. Nie mogę uznać tego za wadę, bo być może to wina samej anteny, ale muszę o tym wspomnieć, gdyż zdarzyło mi się to tylko w tym urządzeniu.
Codzienne użytkowanie mogę określić tylko jako: OK. Menu jest spolszczone, czytelne, wyświetla co ma wyświetlać. Natomiast używanie pilota to droga przez mękę. Klawisze są za małe, zdarzało się mi wciskać dwa na raz, trzeba je wciskać dość mocno.
(Na zdjęciu porównanie wielkości pilota do mojej dłoni) Ponadto przy przełączaniu kanałów na 2-3 sekundy zwalnia obraz oraz słychać dziwny dźwięk “skreczu” gdy kanał się zmienia.
Zatem – działać działa, ale nie jest to komfortowe doświadczenie i mimo ceny, patrząc przez wachlarz urządzeń jakie mamy na rynku – wymagałabym czegoś więcej.

FUNKCJE DODATKOWE – HD-911 DVB-T2

Funkcjami dodatkowymi jest tutaj obsługa WiFi po dokupieniu dedykowanej anteny USB. Po podłączeniu urządzenia do Internetu mamy możliwość oglądania YouTube i IPTV.
Poza tym, standardowo już wcześniej wspomniane odtwarzanie multimediów z nośnika zewnętrznego.

PODSUMOWANIE – HD-911 DVB-T2

Podsumowując: urządzenie działa i nic poza tym powiedzieć się nie da. Pilot jest niewygodny, samo urządzenie przez swoją lekkość nie sprawia wrażenia solidnego.

Plusy:

✅ cena,
✅dobry zasięg pilota nawet mimo przeszkód na drodze sygnału,
✅wymiary urządzenia.

❌budowa pilota,
❌problemy z obrazem przy przełączaniu kanałów,
❌brak anteny WiFi w zestawie,
❌brak instrukcji w języku polskim,
❌skąpe informacje o specyfikacji na pudełku.

Ocena w stosunku cena/jakość: 5/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *