Przejdź do treści

Test dekodera High Definition DVB T2 HEVC Digital Terrestial Receiver

rozpakowanie i pierwsze wrażenia

Pudełko jest niewielkie, wszystkie elementy zestawu są ciasno upakowane wewnątrz. W zestawie dostajemy dekoder, kabel composite, instrukcję obsługi i jedne pilot.


Pierwsze wrażenie jest pozytywne, urządzenie wygląda poprawnie, wyświetlacz zabezpieczony folią na czas transportu. Instrukcja jest w języku angielskim, ale urządzenie jest proste w podłączeniu i obsłudze.

Przyciski na pilocie jak i sam pilot są niewielkie, więc nie mamy wrażenia trzymania w ręku ciężkiego urządzenia. Sprzęt jest lekki i kompaktowy, nie zaburzy więc wyglądu naszego wnętrza.

specyfikacja i codzienne użytkowanie

Urządzenie posiada standard DVB-T2/DVB-T oraz H.265 HEVC. Wymaga podłączenia wbudowanym zasilaczem 220-250V 50-60Hz. Obsługuje rozdzielczości do 1080p. Posiada jedno gniazdo USB 2.0 obsługujące urządzenia typu pendrive, dysk zewnętrzny oraz podłączenie anteny WiFi USB.
Z nośnika podłączonego do gniazda USB można odtwarzać filmy w formacie AVI, MKV, wyświetlać obrazy w formatach JPG, BMP oraz muzykę w formacie MP3.


Menu dekodera posiada kilka wbudowanych języków, w tym polski. Podłączenie do telewizora może odbyć się za pomocą kabla chomposite/chinch załączonego do zestawu lub HDMI, posiadanego we własnym zakresie.

Po podłączeniu do telewizora należy wejść do menu głównego, aby wyszukać kanały automatycznie lub ręcznie. Na mojej antenie pokojowej nie było najmniejszego problemu z wyszukaniem wszytskich dostępnych w standardzie kanałów oraz z ich płynnym odbiorem. Mamy możliwość posegregowania kanałów według własnego uznania oraz dodania kanałów do listy ulubionych. Dekoder standardowo wyświetla informacje o obecnie emitowanym programie, następnym programie, oraz, co ważne – o sile i jakości sygnału. Po wejściu w informacje o obecnym emitowanym programie można przeczytać jego krótką recenzję. Wszystkie te informacje wyświetlają się przejrzyście, czcionka jest czytelna, wszystko jest przetłumaczone. Mamy również możliwość stałego wyświetlania napisów, co jest przydatną funkcją dla osób słabo lub niesłyszących.

Pilot wymaga zasilania 2x AAA – baterie nie są dołączone do zestawu.

Wyświetlacz dekodera nie pokazuje żadnych informacji, chociażby o numerze kanału czy godziny. Posiada jedynie diodę sygnalizującą zasilanie i działanie urządzenia.

Funkcje dodatkowe

Funkcją dodatkową dekodera jest obsługa WiFi, jednak antenę na USB należy zakupić osobno. Po jej podłączeniu mamy możliwość dostępu do serwisu YouTube oraz IPTV.


Ponadto pod wejście USB można podłączyć zewnętrzny magazyn danych taki jak pendrive, dysk zewnętrzny. Menu umożliwia wyświetlanie mediów z podłączonego nośnika zgodnie ze specyfikacją.

podsumowanie

Podsumowując: urządzenie w swojej klasie jest urządzeniem poprawnym i wystarczającym. Jeśli zależy nam na małym, poręcznym urządzeniu spełniającym swoje funkcje to jak najbardziej możemy rozważyć zakup tego dekodera.


Plusy:

✅cena,
✅brak problemu z wyszukiwaniem kanałów nawet na słabej antenie pokojowej,
✅spolszczone menu,
✅obsługa WiFi,
✅obsługa multimediów z nośników zewnętrznych,
✅niewielkie wymiary, nie zaburzy wyglądu pomieszczenia oraz nie wymaga dużo miejsca do jego instalacji,
✅posiada otwory umożliwiające montaż urządzenia na ścianie.

❌brak anteny WiFi w zestawie,
❌małe przyciski na pilocie,
❌ tylko jeden port USB.

Ocena: 6.5/10 w stosunku cena/jakość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *