Test dekodera Manta DVBT015
ROZPAKOWANIE I PIERWSZE WRAŻENIA – Manta DVBT015
Urządzenie otrzymujemy w estetycznym opakowaniu, które może sugerować, że mamy do czynienia z produktem wyższej klasy, niż jest w rzeczywistości.
Po otwarciu pudełka widzimy pilot, dwie baterie do pilota, instrukcję obsługi również w języku polskim oraz dekoder w woreczku ochronnym. Dekoder ma metalową obudowę i plastikowy panel frontowy.
Od razu rzuca się w oczy złącze USB oraz trzy przyciski – CH-, CH+ oraz Power. Na środku panelu znajduje się wystarczająco dobrej jakości i jasności wyświetlacz LED informujący o kanale, który oglądamy.
Po lewej stronie nadrukowane jest logo producenta oraz informacja o kompatybilności dekodera ze standardem DVB-T2.
Kabel zasilający jest przytwierdzony na stałe z tyłu urządzenia.
Pilot to niestety po raz kolejny mały, niewygodny, plastikowy twór z niewygodnymi klawiszami. Producent jedynie nadrukował swoje logo na znanej nam już konstrukcji.
Na plus oczywiście obecność baterii 2x AAA w zestawie ale nie mam pewności że taki szczegół zrekompensuje wachlarz wad tego pilota.
Instrukcja jest napisana dość małą czcionką, więc osoby noszące okulary mogą mieć problem z jej czytaniem. Ilustracje przedstawiające widok menu również są średnio czytelne, ponieważ są niewielkie i czarno-białe.
SPECYFIKACJA I CODZIENNE UŻYTKOWANIE – Manta DVBT015
Producent deklaruje, że dekoder jest kompatybilny ze standardami DVB-T2, DVB-T, MPEG-2, MPEG-4 (H.264/H.265/HEVC) i wyświetla obraz w rozdzielczości od 576i do 1080p. Odtwarza formaty plików MKV, DivX, MOV, MPEG, MP3, WMA, JPEG.
Urządzenie można podłączyć do telewizora za pomocą złącza HDMI lub Scart. Posiada złącze USB 2.0, cyfrowe wyjście audio oraz złącze antenowe.
Wyświetla teletekst, posiada funkcję EPG, blokady rodzicielskiej, nagrywania programów. Posiada wsparcie dla napisów Divx, MKV również po polsku.
Waży około 500g dzięki metalowej obudowie.
Po podłączeniu dekodera do telewizora wyświetla nam się okno pierwszej konfiguracji oraz wyszukiwania kanałów. Nie jest ono tak estetyczne i przejrzyste jak w innych modelach. Kanały wyszukiwały się około 4 minuty, co jest najdłuższym a więc i najgorszym wynikiem z do tej pory testowanych urządzeń. Plusem jest to, że podczas wyszukiwania widać wskaźniki siły sygnału.
Wyszukały się jednak poprawnie i finalnie programy telewizyjne również wyświetlają się poprawnie, bez strat sygnału czy pikselozy.
Funkcja EPG nazwana jest jako Tryb dobowy. W menu zdarzają się także inne kiepsko przetłumaczone okienka.
Dekoder podczas pracy nagrzewa się, zarówno od góry jak i od dołu obudowy.
Przełączanie się między kanałami jest płynne, nie zauważyłam spowolnień ekranu czy dźwięku. Lista kanałów zajmuje niewiele miejsca na naszym wyświetlaczu. Dodatkowy plus za to, że kanały posortowały się automatycznie.
Przechodząc do pilota, muszę się po raz kolejny powtórzyć – tego typu piloty to dramat. O opinię na temat tego pilota spytałam mojego taty, a więc seniora, który bardzo dużo korzysta z telewizji. On również uważa, że przyciski są za małe, dla osób starszych będzie to dyskomfort przede wszystkim jeśli chodzi o wzrok ale także o ich wciskanie. Miał także wrażenie obcowania z zabawką, a nie z pilotem. Zatem nie tylko ja mam negatywne odczucia.
Testując opcje multimedialne nie zauważyłam problemów – pendrive został wykryty prawidłowo, pliki na nim również.
FUNKCJE DODATKOWE – Manta DVBT015
Dekoder nie oferuje możliwości podłączenia do Internetu. Ani w menu, ani w instrukcji nie ma o tym wzmianki, ponadto nie jest wykrywana żadna antena USB.
Jak już wspomniałam działają natomiast funkcje multimedialne. Muzyka i obrazy są odtwarzane bez zarzutu, można ustawić czas trwania pokazu slajdów lub całkiem go wyłączyć. Przyciski kierunkowe na pilocie służą do obracania obrazu.
Filmy również odtwarzają się płynnie, nie zauważyłam żadnego spadku klatek. Odtwarzacze są bardzo podstawowe, wystarczające do przeglądania zdjęć z rodzinnej imprezy.
Możemy również zaprogramować nagrywanie danego programu telewizyjnego, długość nagrania zależna jest od pojemności naszego pendrive.
Więcej funkcji dodatkowych dekoder nie posiada.
PODSUMOWANIE – Manta DVBT015
Podsumowując: Manta DVBT015 to podstawowe urządzenie. Oglądanie telewizji działa, działają także podstawowe funkcje multimedialne. Nie połączymy się jednak z Internetem.
Sprzęt ten można by zakwalifikować jako dobry dla osób starszych, ale niestety, pilot to dyskwalifikuje.
Plusy:
✅brak zrywania sygnału,
✅menu i napisy po polsku,
✅czytelny wyświetlacz,
✅metalowa obudowa,
✅sprawne działanie funkcji multimedialnych.
Minusy:
❌budowa pilota,
❌nagrzewanie się dekodera,
❌w niektórych miejscach dziwnie przetłumaczone menu,
❌brak możliwości połączenia z Internetem,
❌instrukcja obsługi napisana małą czcionką i z mało czytelnymi ilustracjami.
Test dekodera Manta DVBT015:
Ocena w stosunku cena – jakość: 5/10 – ze względu na działanie podstawowych funkcji. Nie wyróżnia się niczym szczególnym.
CHCESZ KUPIĆ TEN DEKODER?
Po oko tygodniu użytkowania porażka nie wyłapuje wszystkich kanałów niektóre dubluje nie można tego zmienić ani ręcznie nastawić , podczas zmiany kanału komunikat brak sygnału powrót do poprzedniego działa, jutro zwrócę ten badziew, wybrałem naszego producenta no to mam … . Jakiś czas temu nabyłem DVD Manta rewelacja zakupiłem decoder rozczarowanie nie tylko kiepskim wykonaniem pilota. Nie polecam tego produktu pomimo estetycznego wyglądu aby rozwiać wątpliwości podłączony w nowym budynku do anteny zbiorczej wcześniej miałem Thomsona działał perfect
Otrzymałem nowy decoder wszystko działa perfekt, jakość obrazu i płynne zmiany kanału bez zakłóceń oby tak dalej , niestety mankament pozostał nie wyłapuje TV4 ,TV6 i Super Polsat próbowałem dostroić ręcznie bez skutku.
Nie wiem czy wiesz ale tworzysz bardzo ciekawe i inspirujące treści. Trzymaj dalej tak wysoki poziom, a już wkrótce osiągniesz szczyty wyszukiwarek na topowe frazy 🙂
pokażcie co się wyślwietla po wciśnięciu przycisku info
W moim przypadku dekoder Manta DVBT015 to prawie tragedia od zakupu prawie same problemy podłączony do tv Samsung PLANO 29″ problem jest tego typu że po włączeniu ma mocno ciemny obraz aby rozjaśniło trzeba przełączyć na format 4:3LB i w celu uzyskania rozciągnięcia na cały ekran trzeba przełączyć na Pełny Ekran I na pilocie tv trzeba normalizować aby było na całym ekranie. Miał też problem z rozpoznawaniem pendrive I nie czytał zdjęć po reklamacji i wizycie w serwisie i aktualizacji oprogramowania problem ze zdjęciami ustąpił nawet w formacie Fat32 i NTFS czyta natomiast z obrazem problem pozostał